24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Adam Feder na tropie idealnego prezentu na komunię

Czasy się zmieniły, trendy też...

Sezon komunijny w pełni! Dzieci cieszą się z pierwszego w swoim życiu przyjęcia komunii świętej, ale nie ma się co oszukiwać… komunia to też prezenty. Rodziny co roku zachodzą w głowę, czym zaskoczyć maluchy w tym wyjątkowym dniu. Na poszukiwanie inspiracji ruszył reporter „24 godzin” Adam Feder.

Kiedyś z prezentami na komunię było znacznie prościej. Spełnieniem największych marzeń był rower. Inne prezenty również dawały radość, jednak to właśnie upragniony jednoślad był dla większości dzieci wyczekanym skarbem.

Oczywiście na liście obowiązkowych prezentów były m. in. złoty łańcuszek (zwykle od dziadków), mądre książki liczące kilkaset stron, zegarki, wrotki i rolki oraz prawdziwy bezmiar słodyczy. Dzieci mogły nieraz leż liczyć na kilkaset złotych, które krewni wręczali w białych jak alby kopertach.

Czytaj także: Sejmowa awantura okiem Adama Federa

Te czasy to jednak już przeszłość. Trendy uległy zmianie, a prezenty komunijne wymagają znacznie większych funduszy. Na topie są obecnie m. in. elektryczne deskorolki, drony czy wykupienie lotu w tunelu aerodynamicznym. Adam Feder podjął wyzwanie i przygotował garść porad dla każdego, kto zmaga się z wyborem prezentu na komunię.

(„24 godziny”)

zakupy

prezenty

komunia święta

komunia

adam feder

Kościół

Redakcja 24 godziny
date_range 8 maja 2017 schedule 20:35

Rewolucja w szkolnictwie stała się faktem. Niektórzy uczniowie odetchną z ulgą – z listy obowiązkowych lektur szkolnych znikną m. in. Bruno Schulz, Józef Conrad czy Witkacy. Zastąpią ich jednak inni twórcy, a wśród nich... Wojciech Wencel, którego twórczość budzi sporo kontrowersji. Podoba się jednak partii rządzącej, a prezydent wręczył mu nawet nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”. Los licealistów nie pozostaje obojętny Adamowi Federowi, który postanowił przyjrzeć się sprawie.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 13:53