24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

80. miesięcznica z protestem Obywateli RP

„Ręce precz od grobów”

Pod Pałacem Prezydenckim odbyła się 80. miesięcznica katastrofy smoleńskiej – tym razem w asyście kontrmanifestanci grupy Obywatele RP. Co działo się na Krakowskim Przedmieściu? Czy Obywatele RP zakłócili obchody miesięcznicy 10 kwietnia?

Obchody miesięcznicy rozpoczęły się przed godziną 8.00 w Kościele Seminaryjnym od mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Wzięli w niej udział m. in. premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Po mszy delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicze przed Pałacem Prezydenckim. Odśpiewano hymn Polski. Następnie odmówiono modlitwy za ofiary. Uroczystości 80. miesięcznicy pod Pałacem Prezydenckim zakończyły się po godzinie 9.00.

W czasie wydarzenia nie doszło do większych incydentów - miały jednak miejsce przepychanki. Na miejscu obecna była policja. Obywatele RP przyszli na miesięcznicę z transparentami z napisami „Ręce precz od grobów”, nawiązując w ten sposób do decyzji obecnego rządu o ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Więcej w materiale „24 godzin”.

(se.pl)

10 kwietnia

smoleńsk

miesięcznica

katastrofa smoleńska

Redakcja 24 godziny
date_range 10 grudnia 2016 schedule 20:28
Kto zapłaci za ochronę miesięcznicy smoleńskiej?
Minister Błaszczak ma kontrowersyjny pomysł

Ponad dwa tysiące policjantów w ochronnym kordonie wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia pilnowało w poniedziałek spokoju miesięcznicy smoleńskiej. Po drugiej stronie barierek Obywatele RP i byli opozycjoniści z białymi różami w rękach. Napięcie rosło, ale nie polała się krew. Kontrmanifestacja rozformowała się sama, nie doszło do konfrontacji. Prezes Kaczyński znów mógł mówić o marszu ku smoleńskiej prawdzie i pomnikach. Trochę to podatnika kosztowało, ale minister Błaszczak już ma plan. Powinni zapłacić… blokujący, bo łamią prawo.

Redakcja 24 godziny
date_range 11 lipca 2017 schedule 15:54