24h online
80-latka zleciła napad na sąsiada i go pobiła źródło: Shutterstock

80-latka zleciła napad na sąsiada i go pobiła

Napastnicy ukradli pięć tysięcy złotych

W Bielsku Białej zatrzymano cztery osoby, które brały udział w rozboju na 29-letnim mieszkańcu osiedla Wojska Polskiego. Napastnicy dotkliwie pobili swoją ofiarę i ukradli pięć tysięcy złotych. Jak się okazało zleceniodawcą napadu była 80-letnia sąsiadka poszkodowanego mężczyzny.

80-letnia kobieta dowiedziała się, że jej sąsiad wziął pożyczkę. Szybko zadzwoniła do swoich znajomych 29-letniej kobiety oraz do 30 i 38-letnich mężczyzn. Sprawcy wyposażeni w wiertarkę, rozwiercili w mieszkaniu 29-latka zamki i wtargnęli do środka. Zaatakowali właściciela i dotkliwie go pobili, a następnie ukradli saszetkę w pieniędzmi, w sumie pięć tysięcy złotych. Na koniec do akcji wkroczyła 80-latka i skopała mężczyznę.

Szajka została zatrzymana tuż po napadzie. Każdemu z napastników grozi do 12 lat więzienia.

(KMP Bielsko Biała)

24 godziny

policja

polska

bielsko biała

napad

Redakcja 24 godziny
date_range 15 listopada 2016 schedule 12:49
Świat jednoczy się z Wlk. Brytanią po zamachu w Londynie
Kolejne zatrzymania w związku z zamachem

Do stolicy Anglii płyną kondolencje z wielu krajów. Nocą w centrum miasta trwało czuwanie w hołdzie ofiarom zamachu. W tym samym czasie brytyjska policja zatrzymała w środkowej i północnej Anglii kolejne dwie osoby, które mogły mieć związek z atakiem. Funkcjonariusze podali też nowe informacje dotyczące zamachowca.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:22