24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Sześć osób zatrzymanych po zamachu na ambasadora

Nowe ustalenia śledczych

Po zamachu na ambasadora Rosji w Turcji, do którego doszło w poniedziałek w Ankarze, zatrzymano sześć osób. To najbliższa rodzina i przyjaciele zamachowca.

Informację o zatrzymaniach przekazała turecka agencja prasowa Anatolia. Do aresztu trafiło sześć osób: matka, ojciec, siostra i dwóch krewnych zamachowca oraz jego współlokator z Ankary.

W poniedziałek po południu 22-letni turecki policjant zastrzelił Andrieja Karłowa, ambasadora Rosji w Turcji. Do zamachu doszło w trakcie przemowy Karłowa na otwarciu wystawy w lokalnej galerii sztuki. Tureckie MSW podało, że napastnik od ponad dwóch lat pracował jako funkcjonariusz sił prewencji w Ankarze. Miał należeć też do organizacji skonfliktowanej z prezydentem Turcji.

We wtorek do Ankary przyleci rosyjska delegacja, która ma brać czynny udział w śledztwie w sprawie śmierci ambasadora.

Więcej w materiale wideo „24 godzin”.

(pap.pl)

Rosja

24 godziny

turcja

ambasador

serwis informacyjny

atak

zamach

Redakcja 24 godziny
date_range 20 grudnia 2016 schedule 11:55
Ujęto zamachowca z Dortmundu
28-letni Rosjanin był zaskoczony…

Niemiecka policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zamach na autokar piłkarzy klubu Borussia Dortmund. Aresztowanie miało miejsce w miejscowości Rottenburg. Lokalne media podają, że zatrzymany to pochodzący z Rosji Siergiej W. Motywem ataku miał być chwilowy spadek akcji Borussii na giełdzie.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 kwietnia 2017 schedule 11:37