24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

6-letni Bartek opiekuje się niewidomą mamą

Pani Magda walczy o odzyskanie wzroku

Najpierw stoczyła walkę o życie, a teraz walczy by odzyskać wzrok, który straciła po usunięciu guza mózgu. Ogromnym wsparciem dla niej jest mąż i 6-letni synek, który wyręcza ją w codziennych obowiązkach.

Bartek nie odstępuje mamy na krok. Jest jej oczami i pomaga w codziennych czynnościach. - Pomaga robić pranie, umie nastawić pralkę – mówi Magda Mucha. Kobieta straciła wzrok pięć lat temu, zaledwie cztery dni po wycięciu guza mózgu. W ten sposób spełniły się jej najgorsze sny. Przed operacją najbardziej bała się właśnie tego, że będzie niewidoma.

Pani Magda ma nadzieję, że kiedyś odzyska wzrok. W Polsce lekarze nie dają jej szans. Jednak mąż znalazł w internecie informację o innowacyjnej terapii komórkami macierzystymi. Pierwszy zabieg przyniósł lekką poprawę. Dlatego zdecydowali się na kolejny. - Pod koniec listopada jedziemy do Nowosybirska, będziemy tam prawie trzy tygodnie, wracamy i tak naprawdę czekamy na efekty – mówi Artur Mucha.

Pani Magdzie najbardziej zależy, żeby zobaczyć swojego ukochanego synka. - Często mi się śni Bartek. Śni, że się bawimy, że jeździmy na rowerach, że chodzimy na spacery. Sytuacje są różne i tak naprawdę śni mi się jakieś dziecko i ja nie wiem czy mniej więcej jest podobny do siebie wtedy, kiedy go widziałam – mówi Magda Mucha.

(„24 godziny”)

zdrowie

polska

Redakcja 24 godziny
date_range 13 listopada 2016 schedule 19:41
W Polsce zabraknie pielęgniarek
Nawet 80 tysięcy

Z danych Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych wynika, że za niecałe pięć lat, aż 80 tysięcy pielęgniarek odejdzie na emeryturę. Niestety obecnie są marne szanse, żeby te braki uzupełnić. Do pracy zniechęcają przede wszystkim niskie zarobki.

Redakcja 24 godziny
date_range 20 maja 2017 schedule 20:19