24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

6-letni Bartek opiekuje się niewidomą mamą

Pani Magda walczy o odzyskanie wzroku

Najpierw stoczyła walkę o życie, a teraz walczy by odzyskać wzrok, który straciła po usunięciu guza mózgu. Ogromnym wsparciem dla niej jest mąż i 6-letni synek, który wyręcza ją w codziennych obowiązkach.

Bartek nie odstępuje mamy na krok. Jest jej oczami i pomaga w codziennych czynnościach. - Pomaga robić pranie, umie nastawić pralkę – mówi Magda Mucha. Kobieta straciła wzrok pięć lat temu, zaledwie cztery dni po wycięciu guza mózgu. W ten sposób spełniły się jej najgorsze sny. Przed operacją najbardziej bała się właśnie tego, że będzie niewidoma.

Pani Magda ma nadzieję, że kiedyś odzyska wzrok. W Polsce lekarze nie dają jej szans. Jednak mąż znalazł w internecie informację o innowacyjnej terapii komórkami macierzystymi. Pierwszy zabieg przyniósł lekką poprawę. Dlatego zdecydowali się na kolejny. - Pod koniec listopada jedziemy do Nowosybirska, będziemy tam prawie trzy tygodnie, wracamy i tak naprawdę czekamy na efekty – mówi Artur Mucha.

Pani Magdzie najbardziej zależy, żeby zobaczyć swojego ukochanego synka. - Często mi się śni Bartek. Śni, że się bawimy, że jeździmy na rowerach, że chodzimy na spacery. Sytuacje są różne i tak naprawdę śni mi się jakieś dziecko i ja nie wiem czy mniej więcej jest podobny do siebie wtedy, kiedy go widziałam – mówi Magda Mucha.

(„24 godziny”)

zdrowie

polska

Redakcja 24 godziny
date_range 13 listopada 2016 schedule 19:41