24h online
500 zł za wskazanie chuligana. „Mamy dosyć niszczenia autobusów” źródło: Nowa TV

500 zł za wskazanie chuligana. „Mamy dosyć niszczenia autobusów”

Akcja w Szczecinie i Policach

W Szczecinie autobusowym wandalom powiedziano dość i postanowiono nagradzać obywatelskie donosy. Nie trzeba się narażać i rzucać na wandala – wystarczy informacja, najlepiej z wideo lub zdjęciem. Za taką wiadomość jest nagroda w wysokości 500 złotych.

„Robimy nową akcję. Powoli mamy dosyć ciągłych dewastacji i niszczenia autobusów w środku. Bazgranie, odrywanie, plamienie, odklejanie komunikatów, przyklejanie nalep. Temu się chcemy przeciwstawić” – napisało Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne na swoim Facebooku.

I nic dziwnego. W miastach od jakiegoś czasu plagą stały się zniszczenia w komunikacji miejskiej.

Jak wskazuje przedsiębiorstwo, kierowca nie ma możliwości prowadzić pojazdu i rejestrować wszystkich wybryków w środku wozu. W takiej sytuacji wystarczy zadzwonić pod wskazany numer, określić, kiedy doszło do zniszczeń a SPPK sprawdzi to na monitoringu.

Czytaj także: Klątwa wandalizmu nie opuszcza dworca w Bydgoszczy

Przedsiębiorstwo tłumaczy swoją akcję wysokimi kosztami naprawy autobusów. A te nie są wcale małe. Koszt „krótkiego” autobusu to około 700 tysięcy złotych, za przegubowy trzeba zapłacić nawet ponad milion.

(„24 godziny”)

wandale

szczecin

donos

zniszczenia

autobus

police

komunikacja miejska

Redakcja 24 godziny
date_range 19 lipca 2017 schedule 11:00
Ryszard Kalisz: cały system zawiódł
Były szef MSWiA o działaniach po tragicznych nawałnicach

– Państwo PiS-owskie nie zdało egzaminu – tak Ryszard Kalisz komentował działania po gwałtownych nawałnicach, które w ostatnich dniach przeszły przez Polskę. W ocenie byłego szefa MSWiA „cały system zależny od najwyższej władzy politycznej zawiódł”. – To była nawałnica nieporównywalna z niczym innym, co mieliśmy w Polsce – dodał gość Jarosława Kulczyckiego na antenie Nowa TV.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 sierpnia 2017 schedule 09:05