24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

500 plus. Bony zamiast gotówki

Urzędnicy skontrolowali wydatki rodzin

Niestety pieniądze z programu 500 plus nie wszystkie rodziny wydają zgodnie z przeznaczeniem. Są sytuacje, w których pieniądze rodzice wydają na alkohol lub trwonią grając w hazard.

Najświeższe przypadki marnotrawienia pieniędzy wykryto na Śląsku. Tamtejszy urząd wojewódzki wykrył aż 714 przypadków wydawania pieniędzy z 500 plus głównie na alkohol i hazard. To wymusiło na urzędnikach wręczanie bonów przyłapanym rodzinom.

Najwięcej takich przypadków jest w Bytomiu. Dyrektor tamtejszego ośrodka pomocy rodzinie przyznaje, że z czasem danej rodzinie bony są znoszone. - Jeśli widzimy poprawę, jeśli dana osoba idzie na terapie to my wtedy oczywiście odwracamy sytuację i środki ponownie są przekazywane w gotówce – przyznaje Rafał Szpak, dyrektor ośrodka.

(„24 godziny”)

polska

500 plus

pomoc społeczna

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 22 listopada 2016 schedule 21:00
Kwaśniewski: nie konstytucja jest problemem, a to że rządzący ją łamią
Były prezydent w Nowa TV

– Moim zdaniem dzisiaj klucz do przyszłości Polski jest po stronie opozycji – mówił w Nowa TV Aleksander Kwaśniewski. – Czy zobaczymy twarze, którym będzie można zaufać i które będą „osobami nadziei” na to, że można odsunąć PiS od władzy i rządzić lepiej oraz przywrócić te wartości, które są w tej chwili gwałcone – dodał były prezydent.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 czerwca 2017 schedule 10:06