24h online
50. rocznica śmierci Zbyszka Cybulskiego źródło: UM Wrocław

50. rocznica śmierci Zbyszka Cybulskiego

Obchody zaplanowano w Katowicach

W niedzielę mija 50. rocznica tragicznej śmierci Zbigniewa Cybulskiego. Aktor zginał w wieku 40 lat na peronie wrocławskiego dworca kolejowego.

Cybulski wracał z planu zdjęciowego filmu „Morderca zostawia ślad”. Aktor zginął pod kołami pociągu. Próbował do niego wskoczyć w ostatniej chwili biegnąc jednym z peronów wrocławskiego dworca.

Karierę filmową rozpoczął u Andrzeja Wajdy w 1954 roku w filmie „Pokolenie”. Cztery lata później wystąpił w najsłynniejszej swojej roli, w filmie „Popiół i diament”, również w reżyserii Wajdy.

Obchody okrągłej rocznicy jego śmierci zaplanowano w Katowicach, gdzie spędził młodość i został pochowany.

(24 godziny)

film

kultura

aktor

katowice

wrocław

zbyszek cybulski

Redakcja 24 godziny
date_range 8 stycznia 2017 schedule 13:49
Cichopek: Przebywanie w towarzystwie Witolda Pyrkosza było wielką przyjemnością
W „Tu i teraz” m. in. o współpracy ze zmarłym aktorem

– Dla mnie to był wyjątkowy człowiek. Trafiłam pod jego skrzydła, kiedy miałam 17 lat. Najbardziej zapamiętam jego serdeczność wobec mojej osoby - młodej dziewczyny, która nie była po szkole aktorskiej, która miała zerowe doświadczenie. Nigdy, naprawdę nigdy nie odczułam, że jestem gorsza, że nie jestem warta bycia w tym serialu – mówiła o zmarłym Witoldzie Pyrkoszu aktorka Katarzyna Cichopek. – Przebywanie w jego towarzystwie było wielką przyjemnością – dodała. Aktorka opowiedziała także o wyjątkowym programie, który już od 6 maja poprowadzi na antenie Nowa TV – „Nowa ja!”.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 kwietnia 2017 schedule 09:06