24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

46 ofiar mrozów. Zima daje w kość Polakom

IMGW wydał ostrzeżenia dla 12 województw

Niskie temperatury potrafią być śmiertelnie niebezpieczne. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało statystyki wedle, których z wychłodzenia zmarły w ciągu ostatniej doby trzy osoby: dwóch mężczyzn w województwie warmińsko-mazurskim i jeden w małopolskim. Niestety – tej zimy zamarzło już 46 osób. 23 kolejne to ofiary zatruć tlenkiem węgla.

Minionej nocy do śmiertelnych zatruć doszło na Mazowszu i w Małopolsce. Ludzie dogrzewają się jak mogą – zrobiło się naprawdę zimno. Przekonało się o tym zwłaszcza dwa i pół tysiąca mieszkańców Rybnika, gdzie doszło do awarii magistrali ciepłowniczej.

Ale duże mrozy w połączeniu ze śnieżycami to też plaga awarii na kolei. Aż 20 procent pociągów w kraju zaliczyło opóźnienia. Niektóre – tak jak na Pomorzu – nawet ponad godzinne.

W związku z awariami infrastruktury kolejowej odwołanych zostało dziewiętnaście połączeń. To chyba nie koniec problemów z mrozami – Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia w związku z mrozami aż dla dwunastu województw.

Spokojniej mogą spać mieszkańcy wybrzeża – uspokoił się sztorm, który szalał na Bałtyku.

(„24 godziny”)

mróz

imgw

śnieg

pogoda

zima

Redakcja 24 godziny
date_range 6 stycznia 2017 schedule 20:23
110 tys. osób bez prądu, czyli zima w kwietniu
Silne opady w woj. śląskim

Po obfitych opadach śniegu w woj. śląskim około 110 tysięcy odbiorców nie miało w środę rano prądu. Służby pracowały w nocy i przez cały dzień, a mimo to wszystkich awarii nie udało się usunąć. Najgorsza sytuacja jest w okolicach Częstochowy i Myszkowa. Mokry i ciężki śnieg łamał gałęzie i całe drzewa, które z kolei zrywały linie energetyczne, tarasowały drogi i tory.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 kwietnia 2017 schedule 17:26