24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

30-latka zmarła po wstrzyknięciu żabiego jadu. „To jest jak rosyjska ruletka”

Miał być leczniczy

Tragedia w Grodzisku Mazowieckim. Nie żyje kobieta, która wzięła udział w ryzykownej terapii oczyszczającej organizm z toksyn. 30-latka dała sobie wstrzyknąć jad żaby amazońskiej. Niestety „cudowną” metodę leczniczą przepłaciła życiem. Doszło do obrzęku mózgu, nie było szans na ratunek.

Sprawą zajęła się prokuratura, która musi ustalić dokładną przyczynę śmierci i ocenić czy organizator ponosi za to winę. - Przesłuchaliśmy już organizatora terapii. Jak poinformował, został przeszkolony przez międzynarodową organizację praktyków terapii kambo – powiedział Dariusz Ślepokura z Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim.

Mimo tragicznego zdarzenia, wciąż można zapisać się na kontrowersyjną terapię. Organizatorka spotkań w rozmowie z reporterką „24 godzin” przyznała, że czasami podczas seansu ktoś mdleje i źle się czuje. - Jak się pacjent nie zbada czy jest wrażliwy na substancję, to jest to rosyjska ruletka - nie pozostawia złudzeń profesor Jan Ludwicki, toksykolog.

Substancję, która miała przynieść ukojenie i zapewnić odporność, badają teraz toksykolodzy.

(„24 godziny”)

zdrowie

policja

prokuratura

kambo

grodzisk mazowiecki

Redakcja 24 godziny
date_range 23 listopada 2016 schedule 19:58
Filipiny wypowiadają wojnę dilerom. Polała się krew
Ludzie zaczęli czuć się bezpiecznie

Krwawa noc na Filipinach – tylko w ciągu ostatniej doby zabito 25 osób. W poprzednią noc zginęły 32 w związku z akcjami policji mającymi na celu zwalczanie dilerów narkotykowych. Dzieje się tak, ponieważ prezydent Filipin zaraz po objęciu władzy zezwolił służbom na używanie broni wobec handlarzy bez ostrzeżenia. Krwawa batalia trwa tam od czerwca 2016 roku.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 sierpnia 2017 schedule 15:17