24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

25 lat „Super Expressu”. Co było w pierwszym numerze?

Tylko u nas ciekawostki z historii gazety

Gazeta „Super Express” obchodzi 25-lecie. Pierwszy numer liczący 12 strony wydano 21 listopada 1991 roku w nakładzie 40 tysięcy egzemplarzy. Dużo ciekawostek z historii tego periodyku w swoim materiale prezentuje Adam Feder.

Na początku był „Express Wieczorny”, później jeszcze doszedł „Express Poranny”. W pewnym momencie tytuły sprzedano do Fundacji Prasowej „Solidarność należącej” do ówczesnego „Porozumienia Centrum”. Prawie wszyscy dziennikarze w geście solidarności odeszli z gazety i założyli własną - „Super Express”. Pierwszy numer w nakładzie 40 tysięcy egzemplarzy ukazał się 22 listopada 1991 roku i było to weekendowe wydanie liczące 12 stron.

W pierwszym numerze było o składzie nowego Sejmu i przepychankach przy podziale najważniejszych funkcji w parlamencie. Nie zabrakło też szokujących tematów takich jak porwanie św. Franciszka.

Więcej o historii dziennika w materiale Adama Federa.

(se.pl)

polska

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 22 listopada 2016 schedule 19:29
Holendrzy wybierają parlamentarzystów
Z ponad tysiąca kandydatów

W środowych wyborach w 17-milionowej Holandii o 150 mandatów ubiega się ponad tysiąc kandydatów z 28 partii politycznych. To nic dziwnego na holenderskiej scenie politycznej, bo teraz w parlamencie zasiada 16 partii. Niezależnie od tego, które ugrupowanie wygra wybory, do rządzenia potrzebna będzie koalicja.

Redakcja 24 godziny
date_range 15 marca 2017 schedule 17:44