24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

25 lat disco polo. „Jesteśmy na samym szczycie”

Liszewski i Miller o muzyce, która przeżywa renesans

– Muzyka to muzyka, tylko ludzie tworzą podziały – mówił Radosław Liszewski, lider zespołu Weekend o nurcie disco polo, który istnieje już ćwierć wieku. – Oni to robią dla zasady – przyznał Marcin Miller z zespołu BOYS. – Im wychodzi gul, że chłopak ze wsi przyjechał do Warszawy i robi karierę – dodał z kolei o zawiści w środowisku muzycznym. „Jubileuszowa Gala 25 lat Disco Polo” już 25 czerwca w Warszawie!

– Muszę powiedzieć, że pamiętam co najmniej dwa takie wzloty i upadki. Wtedy szumnie mówiło się o tym, że muzyka disco polo kategorycznie już umarła – powiedział na antenie Nowa TV Marcin Miller, lider i wokalista zespołu BOYS.

– Mówiło się o takiej śmierci muzyki disco polo. Oczywiście tak było. Powodem było zniknięcie dwóch sztandarowych programów, które wtedy akurat były emitowane w pewnej telewizji – dodał muzyk.

– Społeczeństwo jest takie, że jeżeli nie ma cię w mediach, no to nie istniejesz. Wiele zespołów faktycznie nie poradziło sobie z takim momentem przejściowym – ocenił Miller. Jak podkreślił, na początku lat 90. występował bardzo dużo na scenie, kilka lat później nastąpił moment kryzysu.

Zobacz także: Lider zespołu Bayer Full o fenomenie disco polo

– Nigdy nie graliśmy dla pustych sal, zawsze mieliśmy swoich fanów. Po prostu środowiska medialne niechętnie chciały emitować nasze piosenki czy też w ogóle o nas wspominać – powiedział Radosław Liszewski, lider i wokalista zespołu Weekend.

– Ta muzyka dorosła, stała się dojrzała i odbiorca postrzega tą muzykę jak każdą inną – dodał Liszewski. Jak podkreślił, muzyka disco polo jest obecnie wszechobecna, bo zaczęła być emitowana.

Już 25 czerwca na Stadionie Polonii w Warszawie odbędzie się „Jubileuszowa Gala 25 lat Disco Polo”. Na liście wykonawców są m. in. zespoły BOYS i Weekend. Szczegóły na stronie SE.pl.

(„Tu i teraz”)

disco polo

Tu i teraz

muzyka

Radosław Liszewski

Marcin Miller

marek czyż

Redakcja 24 godziny
date_range 20 czerwca 2017 schedule 09:11
Ryszard Kalisz: cały system zawiódł
Były szef MSWiA o działaniach po tragicznych nawałnicach

– Państwo PiS-owskie nie zdało egzaminu – tak Ryszard Kalisz komentował działania po gwałtownych nawałnicach, które w ostatnich dniach przeszły przez Polskę. W ocenie byłego szefa MSWiA „cały system zależny od najwyższej władzy politycznej zawiódł”. – To była nawałnica nieporównywalna z niczym innym, co mieliśmy w Polsce – dodał gość Jarosława Kulczyckiego na antenie Nowa TV.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 sierpnia 2017 schedule 09:05