24h online
25. Finał WOŚP tuż, tuż! źródło: WOŚP

25. Finał WOŚP tuż, tuż!

Na co w tym roku będą zbierane pieniądze?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od 25 lat! W 2017 roku w całej Polsce i na świecie odbędą się wyjątkowe, bo jubileuszowe koncerty. Tradycyjnie o godzinie 20.00 po raz 25. rozbłyśnie „Światełko do Nieba”.

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 15 stycznia. Podczas trwania jubileuszowego Finału WOŚP 2017 na wspierających akcję czekają: koncerty, nauka pierwszej pomocy, zajęcia dla dzieci, Bieg Wielkich Serc i Bieg Policz się z Cukrzycą oraz lokalne i regionalne atrakcje. Tradycyjnie na zakończenie finałowego koncertu na niebie zobaczymy pokaz sztucznych ogni, tzw. Światełko do Nieba.

W 2017 roku WOŚP zagra „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".

„25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie” – stwierdził Jurek Owsiak, twórca WOŚP.

(se.pl, WOŚP)

jurek owsiak

pomoc

WOŚP

Redakcja 24 godziny
date_range 1 stycznia 2017 schedule 14:33
Trwa wyścig z czasem o życie Julii
Serce i płuca powoli odmawiają posłuszeństwa

13-letnia Julia Szponar od lat cierpi na skomplikowaną wadę serca i płuc. Jej dotychczasowe życie to cud – mówili lekarze i nie dawali szans na dużo więcej. Julia nie dawała jednak za wygraną i za oceanem znalazła nadzieję na zdrowie. Po skomplikowanej operacji w Stanach Zjednoczonych zaczęła nadrabiać zaległości z dzieciństwa. Jednak po kilku latach serce i płuca znów dały o sobie znać i potrzebna jest kolejna operacja. Zaplanowano ją na 10 marca. Potrzebna jest jednak pomoc.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 lutego 2017 schedule 18:26