24h online
2017 rokiem bez internetu? Sprawdź, co nam grozi źródło: 24 godziny

2017 rokiem bez internetu? Sprawdź, co nam grozi

Do ataku może posłużyć np. lodówka

Spece od wojny w sieci twierdzą, że hakerzy mogliby już dziś zablokować całą sieć. Poważne byłyby też konsekwencje takiego ataku. Świat finansów na przykład prowadzi rachunki w sieci. Rynki mogłyby runąć. Do tego ataku nie musi posłużyć komputer, ale na przykład… lodówka.

Wszystko za sprawą masowo montowanych w domowych urządzeniach procesorów. Przejęcie kontroli nad mikrokomputerem w telewizorze jest banalnie proste i osobie, która się na tym zna, zajmuje to mniej niż 10 minut.

Domowe urządzenia takie jak drukarki, inteligentne telewizory czy kamery internetowe mogą śledzić nasze życie, ale też posłużyć do ataku na jakąś firmę.

Ostatnio o możliwościach hakerów przekonali się sieciowi giganci, tacy jak Netflix, Twitter czy PayPal. Co gorsza, takimi samymi atakami zagrożone są także giełdy i instytucje finansowe.

Więcej w materiale wideo w „24 godzinach” w Nowa TV.

(„24 godziny”)

finanse

internet

atak

hakerzy

bizens

Redakcja 24 godziny
date_range 1 stycznia 2017 schedule 15:17
Premier lata CASĄ, a podatnicy płacą
Loty za ponad 2 mln zł

„Podniebna taksówka” premier Beaty Szydło kosztowała podatników już ponad 2 mln zł – wyliczył „Super Express”. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przerywa milczenie i odpowiada na interpelację posłów Platformy Obywatelskiej, którzy wystosowali pisemne zapytanie o to, ile podróży do tej pory odbyła Beata Szydło wojskową CASĄ.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 kwietnia 2017 schedule 14:34