24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

143 tysiące osób odeszło z pracy. Przez 500 plus?

Z pracy zrezygnowało najwięcej kobiet

Coraz więcej kobiet rezygnuje z pracy. W porównaniu z pierwszym kwartałem liczba osób biernych zawodowo z powodu prowadzenia domu wzrosła o 143 tysiące. Z czego 100 tysięcy to kobiety. - Jedyną przyczyną jest program 500 plus. Na taką skalę nie rezygnuje się z pracy, jeśli nie ma się zapewnionego dochodu – ocenia Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan.

Liczba biernych zawodowo kobiet w wieku 25-44 zwiększyła się w trzecim kwartale o 23 tysiące w stosunku do pierwszego kwartału.

Ministerstwo rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na razie nie chce wyciągać wniosków. - Widzimy wzrost osób biernych zawodowo z powodu obowiązków rodzinnych i związanych z prowadzeniem domu. Na chwilę obecną jest zbyt wcześnie, żeby oceniać wyniki i wskazywać źródła takiej zmiany – czytamy w oświadczeniu ministerstwa.

Eksperci ostrzegają, że z biegiem czasu może powstać duża grupa kobiet, które nie wypracują sobie emerytury.

(„24 godziny”)

24 godziny

praca

500 plus

serwis informacyjny

Redakcja 24 godziny
date_range 7 grudnia 2016 schedule 18:16
Komornik zajął środki z 500 Plus? „Cały obowiązek spoczywa na banku”
Dyskusja w programie „Super temat”

– Komornik zajął wszystkie środki, oprócz tych, które są wolne od zajęcia (…) a tym, który ma decydować, które są wolne od zajęcia jest bank, który prowadzi rachunek osoby – mówił w programie „Super temat” Andrzej Kulągowski. Rzecznik Izby Komorniczej w Warszawie komentował sprawę zajęcia środków z 500 plus na rachunku matki czworga dzieci. – To jest przerzucanie się odpowiedzialnością – ripostował Michał Otręba ze Stowarzyszenia Niepokonani 2012.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 marca 2017 schedule 09:45