24h online
14-latek postrzelony podczas policyjnego pościgu źródło: shutterstock

14-latek postrzelony podczas policyjnego pościgu

Nastolatkowie nie chcieli zatrzymać się do kontroli

W policyjnym pościgu w Starej Kuźnicy (woj. wielkopolskie) ranny został 14-latek. Strzał w jego kierunku oddał jeden z funkcjonariuszy. Chłopak, razem ze swoimi kolegami przed radiowozami uciekał przez kilkanaście wsi.

W sobotę późnym wieczorem przerażeni mieszkańcy zadzwonili na policję. Powiedzieli, że po wsi jeździ pijany kierowca. Policjanci bardzo szybko namierzyli poszukiwany samochód. Niestety kierowca nie chciał się zatrzymać do kontroli. Konieczny był pościg na odcinku 20 km.

W Starych Kuźnicach kierowca opla uderzył w radiowóz i zatrzymał się. Wtedy jeden z funkcjonariuszy oddał strzał. Kula trafiła w 14-letniego chłopaka. Został przewieziony do szpitala, jego stan jest stabilny. Oprócz niego autem podróżowało czterech innych chłopaków w wieku 14-16, w tym 16-letni kierowca auta. Samochód zabrał swoim rodzicom, kiedy ci spali.

Sprawą zajęła się prokuratura. Na miejscu pracował też policyjny zespół kontrolny, który sprawdzi czy policjant miał podstawy do użycia broni.

(se.pl)

wielkopolska

pościg

policja

Redakcja 24 godziny
date_range 27 listopada 2016 schedule 16:07
Filipiny wypowiadają wojnę dilerom. Polała się krew
Ludzie zaczęli czuć się bezpiecznie

Krwawa noc na Filipinach – tylko w ciągu ostatniej doby zabito 25 osób. W poprzednią noc zginęły 32 w związku z akcjami policji mającymi na celu zwalczanie dilerów narkotykowych. Dzieje się tak, ponieważ prezydent Filipin zaraz po objęciu władzy zezwolił służbom na używanie broni wobec handlarzy bez ostrzeżenia. Krwawa batalia trwa tam od czerwca 2016 roku.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 sierpnia 2017 schedule 15:17