24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

13-letnia Julia coraz bliżej operacji. Zbiórka trwa!

Niewiele zostało, by wydarzył się cud

Julia Szponar urodziła się ze skomplikowaną wadą serca i płuc. 13-latka ma szansę, żeby wyjechać na operację do Kalifornii. Koszt operacji wynosi jednak aż 3 miliony złotych. Dzięki pomocy tysięcy osób, udało się już zebrać ponad 2 miliony, ale czas goni, bo termin wyjazdu za ocean wyznaczono na koniec czerwca.

Operacja w USA to dla Julii i jej rodziny jedyna nadzieja na to, by dziewczynka mogła żyć. Życie 13-latki zostało wyceniona na 3 mln zł. – To dla mnie kwota niewyobrażalnie wielka – mówi mam dziewczynki. – Nie wiedziałam, co nas czeka. Czy to się uda, czy zdobędziemy te środki – przyznaje w rozmowie z „24 godzinami”.

Czytaj także: Trwa wyścig z czasem o życie Julii

Bliscy się nie poddają. W pomoc dla Julii włączyli się: przyjaciele, gwiazdy i kilkadziesiąt tysięcy ludzi dobrego serca. Babcia dziewczynki z ulotkami na warszawskich ulicach prosi o każdy grosz. Przybyło także pieniędzy na koncie strony siepomaga.pl/sercejulii.

13-latka już przeszła jedną skomplikowaną operacje w Kalifornii, dokładnie 10 lat temu. Koszty pokryło wtedy Ministerstwo Zdrowia. Dzięki temu dziewczynka dziś jest typową nastolatką – tańczy, śpiewa, ale w to wszystko musi wkładać coraz więcej wysiłku. Na reoperację dłużej czekać nie może. A teraz resort pomocy odmawia.

Czytaj także: Potrzebne pieniądze na serce dla Julii

Rodzina nie załamuje się jednak i prosi o pomoc. – Zmiany, które się tam wytworzyły, mają szansę się cofnąć, więc tak naprawdę czekamy na cud – mówi mama nastolatki.

(„24 godziny”)

serce dla Julii

operacja

serce

zbiórka

usa

Julia Szponar

kalifornia

Redakcja 24 godziny
date_range 19 kwietnia 2017 schedule 21:48
Udało się zebrać 3 mln zł na operację Julki!
Dziewczynka dochodzi do zdrowia w USA

To była dramatyczna walka o życie. Ponad 100 tys. osób włączyło się tę walkę i wsparło akcję „Serce dla Julii”. Możemy się przekonać, że ten ogrom wsparcia ma sens, bo Julia wzięła pierwszy samodzielny oddech. 13-latkę odłączono od respiratora, jest po operacji w Stanach Zjednoczonych, operacji, która kosztowała ponad trzy miliony złotych i była możliwa dzięki temu, że tak wielu z państwa ma dobre serce. Serce Julii wymagało bardzo poważnego zabiegu. Jej życie wisiało na włosku.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 lipca 2017 schedule 15:59