24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

112 – trzy cyfry na wagę życia

Dlaczego brakuje chętnych do pracy operatora?

Dyspozytorzy numeru alarmowego 112 codziennie podejmują decyzje na wagę życia i śmierci. Wynagrodzenie w tym stresującym zawodzie jest jednak tak niewielkie, że brakuje chętnych do pracy.

Pracują 24 godziny na dobę. To do nich dzwonimy, gdy potrzebna jest pomoc straży pożarnej, policji czy karetki pogotowia. Zawód dyspozytora jest pełen stresu i odpowiedzialności, dlatego w wielu miejscach brakuje chętnych do pracy. Nie bez wpływu na ten fakt jest wysokość pensji, na jaką może liczyć operator numeru 112. Wypłata człowieka decydującego o naszym zdrowiu i życiu jest porównywalna z zarobkami kasjerki w supermarkecie i wynosi czyli niewiele ponad 2 tys. zł.

Więcej w materiale „24 godzin”.

(„24 godziny”)

operator

112

numer alarmowy

24 godziny

pogotowie

straż pożarna

Redakcja 24 godziny
date_range 25 listopada 2016 schedule 20:25
Dom strażaka stanął w ogniu. Teraz to on potrzebuje pomocy
Od kilkunastu lat ratuje ludzie życie

Strażak z Grudziądza nie ustrzegł się przed ogniem, stracił wszystko, ale nie przyjaciół. Mężczyzna na co dzień gasi pożary, jednak własnego domu nie udało mu się ocalić. Spłonął dobytek całego jego życia. Pan Mariusz ma jednak na kogo liczyć – z pomocą ruszyli koledzy z jednostki, którzy nagrali dla niego specjalny klip i zbierają pieniądze. Wkrótce ruszy odbudowa spalonego domu.

Redakcja 24 godziny
date_range 20 stycznia 2017 schedule 13:45