24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

110 tys. osób bez prądu, czyli zima w kwietniu

Silne opady w woj. śląskim

Po obfitych opadach śniegu w woj. śląskim około 110 tysięcy odbiorców nie miało w środę rano prądu. Służby pracowały w nocy i przez cały dzień, a mimo to wszystkich awarii nie udało się usunąć. Najgorsza sytuacja jest w okolicach Częstochowy i Myszkowa. Mokry i ciężki śnieg łamał gałęzie i całe drzewa, które z kolei zrywały linie energetyczne, tarasowały drogi i tory.

Częstochowa, Myszków, Zawiercie, Tarnowskie Góry, Gliwice, Lubliniec i dziesiątki mniejszych miejscowości – tam 19 kwietnia wyglądał jak dzień w środku ciężkiej zimy. Tylko w Częstochowie bez prądu było w środę ponad 2,7 tys. osób.

Śląskie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało, że pozbawionych prądu jest ponad 1,7 tys. stacji energetycznych.

Czytaj także: Przymrozki wyrządziły ogromne szkody

Tylko w przeciągu ostatniej doby strażacy interweniowali w regionie ok. 400 razy. Zgłoszenia dotyczyły głównie połamanych drzew i zerwanych linii energetycznych. Problemy z prądem na południu kraju powinny zostać rozwiązane najpóźniej w godzinach popołudniowych w środę.

Problemy spowodowane pogodą mieli także mieszkańcy Małopolski, Opolszczyzny oraz woj. świętokrzyskiego.

(„24 godziny”, śląsk.eska.pl)

prąd

strażacy

częstochowa

woj. śląskie

zima

Redakcja 24 godziny
date_range 19 kwietnia 2017 schedule 21:49