24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

11. Magiczna liczba Grosickiego

Zwycięstwo w meczu z Rumunią

Z numerem 11 na koszulce i 11 listopada. Czy to była magiczna liczba Kamila Grosickiego, który strzelił pierwszą bramkę w meczu Polska – Rumunia? Niewykluczone. Trzy bramki strzelone w Bukareszcie wywindowały reprezentację Polski na szczyt tabeli w grupie E w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2018 roku.

Choć droga do mistrzostw w Rosji jeszcze daleka to zwycięstwo z Rumunią znacznie przybliżało naszych zawodników do celu. - Powiedziałem, że będziemy rozgrywać jedno z najlepszych naszych spotkań i tak też to się stało – powiedział tuż po meczy Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski.

Cieszy nie tylko styl. Wysokie zwycięstwo i świetna gra były też najlepszą odpowiedzią piłkarzy na tzw. aferę alkoholową, o której ostatnio w kontekście reprezentacji mówiło się najwięcej. - Nawet reakcja Kamila Grosickiego po bramce, gdzie biegł odsuwając kolegów bezpośrednio do trenera ciesząc się z nim po zdobyciu tej przepięknej bramki, myślę, że to był taki moment i dowód na to, że w drużynie wszystko jest ok, że zawodnicy zrozumieli, że takich sytuacji być nie może, że nie mogą się powtarzać – mówi Radosław Majdan, były bramkarz.

Niestety w meczu nie brakowało emocji, także tych pozasportowych. W drugiej połowie rzucona z trybun petarda wybuchła obok Roberta Lewandowskiego. Nasz kapitan przez kilka minut był ogłuszony. To nie przeszkodziło mu jednak strzelić 2 bramek. Dzięki swoim trafieniom wyprzedził w klasyfikację najlepszych strzelców Kazimierza Deynę i jest już 3.

(„24godziny”)

polska

sport

reprezentacja polski

mecz

adam nawałka

kamil grosicki

Redakcja 24 godziny
date_range 12 listopada 2016 schedule 19:24
Sportowe aspiracje Ryszarda Czarneckiego
Zostanie szefem PKOl-u?

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest oficjalnym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kandydatura Czarneckiego została zgłoszona przez działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Decyzja zapadnie już 22 kwietnia. Tymczasem ambicjom polityka partii rządzącej przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:34