24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

11. Magiczna liczba Grosickiego

Zwycięstwo w meczu z Rumunią

Z numerem 11 na koszulce i 11 listopada. Czy to była magiczna liczba Kamila Grosickiego, który strzelił pierwszą bramkę w meczu Polska – Rumunia? Niewykluczone. Trzy bramki strzelone w Bukareszcie wywindowały reprezentację Polski na szczyt tabeli w grupie E w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2018 roku.

Choć droga do mistrzostw w Rosji jeszcze daleka to zwycięstwo z Rumunią znacznie przybliżało naszych zawodników do celu. - Powiedziałem, że będziemy rozgrywać jedno z najlepszych naszych spotkań i tak też to się stało – powiedział tuż po meczy Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski.

Cieszy nie tylko styl. Wysokie zwycięstwo i świetna gra były też najlepszą odpowiedzią piłkarzy na tzw. aferę alkoholową, o której ostatnio w kontekście reprezentacji mówiło się najwięcej. - Nawet reakcja Kamila Grosickiego po bramce, gdzie biegł odsuwając kolegów bezpośrednio do trenera ciesząc się z nim po zdobyciu tej przepięknej bramki, myślę, że to był taki moment i dowód na to, że w drużynie wszystko jest ok, że zawodnicy zrozumieli, że takich sytuacji być nie może, że nie mogą się powtarzać – mówi Radosław Majdan, były bramkarz.

Niestety w meczu nie brakowało emocji, także tych pozasportowych. W drugiej połowie rzucona z trybun petarda wybuchła obok Roberta Lewandowskiego. Nasz kapitan przez kilka minut był ogłuszony. To nie przeszkodziło mu jednak strzelić 2 bramek. Dzięki swoim trafieniom wyprzedził w klasyfikację najlepszych strzelców Kazimierza Deynę i jest już 3.

(„24godziny”)

polska

sport

reprezentacja polski

mecz

adam nawałka

kamil grosicki

Redakcja 24 godziny
date_range 12 listopada 2016 schedule 19:24