24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

10-latka skoczyła z 4. piętra, bo matka się nad nią pastwiła

Dziecko ma liczne obrażenia, walczy o życie

Na osiedlu Małe Ciche w Zamościu 5 sierpnia doszło do dramatycznych scen, które niemal zakończyły się tragedią. 10-letnia dziewczynka regularnie doświadczała przemocy ze strony swojej matki. W końcu nie wytrzymała i wyskoczyła z czwartego piętra. Jej mama była w tym czasie pijana. Kobieta usłyszała już zarzuty i decyzją sądu trafiła do aresztu.

Wiadomo, że 10-letnia Dominika przeżyła skok, ale jej stan jest ciężki. Wśród obrażeń wymienia się wiele złamań, oraz poważne uszkodzenia płuc. Elżbieta G. w chwili desperackiej decyzji dziecka była w mieszkaniu - późniejsze badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jej organizmie.

Zobacz także: „Przemoc wobec dzieci jest w Polsce faktem”

Matka Dominiki usłyszała zarzuty. „Chodzi o znęcanie się psychiczne i fizyczne, co w konsekwencji doprowadziło do targnięcia się na własne życie oraz o to, że będąc nietrzeźwa naraziła dziecko na utratę życia bądź ciężki uszczerbek na zdrowiu – powiedziała w rozmowie z „Kurierem Lubelskim” Ewa Jałowiecka-Śliwa, prokurator rejonowy.

Sąd zdecydował, że kobieta trafi na trzy miesiące do aresztu. Okazuje się, że Elżbieta G. ma już na swoim koncie wyrok za znęcanie się nad córką, a rodzina była objęta opieką kuratora sądowego.

(SE.pl/„Kurier Lubelski”)

przemoc domowa

przemoc

samobójstwo

alkohol

pobicie dziecka

Redakcja 24 godziny
date_range 10 sierpnia 2017 schedule 21:06